Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wycieczka klas IV i V

23-05-2024 20:27 Rok szkolny 2023 /2024

W dniu 23.05.2024 r. uczniowie klasy: 4a oraz 5a udali się do Wieliczki i Zamku w Dobczycach. Zwiedzali tam sławną w całej Polsce Kopalnię Soli. Do kopalni uczniowie schodzili starymi drewnianymi schodami. Pan przewodnik oprowadził po kopalni i opowiadał historię jej powstania. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali legendę o Św. Kindze. W kopalni znajdowały się piękne rzeźby wykonane z soli wydobytej przez górników.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Zamku i Skansenu w Dobczycach– położonym na pięknym skalistym wzgórzu nad Rabą, a ściślej nad Jeziorem Dobczyckim powstałym ze spiętrzenia jej wód.

 Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, które będą nam przypominały o tym wspaniale spędzonym dniu.