17 kwietnia 2019 r. został uruchomiony portal edukacyjny miasta Bielsko-Biała.  Podstawowe informacje:

Adres portalu: www.eduportal.bielsko.pl

Fanpage na Facebook’u: https://www.facebook.com/Portal-Edukacyjny-miasta-Bielsko-Biała-308445553122731/

Kanał You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCLWg514n84LN-u8qll4eH2Q?view_as=subscriber

Kontakt z redakcją serwisu: kontakt@eduportal.bielsko.pl

W kilku słowach o samym portalu:

Portal aktualnie składa się z 4 podstawowych działów. Działy te to: Oświata, Sport Szkolny, Szkolnictwo Zawodowe, Strefa Nauki. W dziale Oświata aktualnie jest rozbudowana wyszukiwarka placówek oświatowych, informacje na temat naborów do wszystkich typów szkół oraz przedszkoli, informacje na temat kształcenia specjalnego oraz dział dotyczący pomocy psychologiczno-pedagogicznej.  Dział Sportu Szkolnego  to dział, w którym znajdziecie Państwo wszelkie informacje związane ze współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży. Aktualna strona sportu szkolnego  będzie prowadzona równolegle zarówno pod starym adresem (sport.mzo.bielsko.pl) oraz na EduPortalu. Od nowego roku szkolnego już tylko i wyłącznie na EduPortalu.  W Szkolnictwie Zawodowym oprócz wyszukiwarki zawodów i kwalifikacji w szkołach w krótkim czasie zostanie uruchomiony Moduł dla pracodawców, za pomocą którego będą mogli się rejestrować w serwisie i oferować praktyki i staże dla uczniów oraz pracę dla absolwentów. Strefa Nauki  to dział dla najmłodszych. W nim będziemy umieszczać kolejne gry i zabawy dla dzieci tych młodszych jak i starszych. Szanowni Państwo, wszystkie działy są pakietem startowym portalu a naszym celem jest nieustanne podnoszenie jego atrakcyjności i rozwój o kolejne nowe treści. Będziemy wsłuchiwać się w Państwa uwagi i sugestie dotyczące jego rozwoju. Jeśli uważają Państwo, że powinien się znaleźć  na portalu nowy dział i mają Państwo pomysł na jego zagospodarowanie treścią, bądź chcą z nami współpracować prosimy o kontakt na podany powyżej e-mail.

EduPortal jest przede wszystkim skierowanym do powszechnego użytku dla uczniów, rodziców oraz Państwa, pracowników jednostek oświatowych. Jest z integrowany z funkcjonującym już w mieście mobiDziennikiem, który Państwo szczególnie w szkołach doskonale znają.