KONKURS MATEMATYCZNY RACHMISTRZ

IV edycja „RACHMISTRZA”

Już czwarty raz w Szkole Podstawowej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku – Białej odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych „RACHMISTRZ”.

Celem konkursu było:

• zwrócenie uwagi na poprawność rachunkową oraz tempo pracy,
  • rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką,
  • motywowanie uzdolnionych uczniów do pogłębiania wiedzy,
  • budzenie nawyku zdrowego współzawodnictwa,
  • integracja środowiska uczniowskiego,
  • przygotowanie do udziału w konkursach matematycznych.

W etapie szkolnym i finale uczniowie zmagali się z obliczeniami na liczbach naturalnych, ułamkach zwykłych i dziesiętnych, liczbach ujemnych i potęgach, przy czym nie mogli korzystać z kalkulatorów.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Natalia Żebrowska kl. VIA

II miejsce – Oliwia Nowak kl. VIA i Kamil Ziober kl. VIB

III miejsce – Mateusz Stokłosa kl. VIB

Gratulujemy laureatom!

Podczas zakończenia roku szkolnego laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

III edycja „RACHMISTRZA”

W II dekadzie maja 2022 roku odbył się finał III SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „RACHMISTRZ” dla uczniów klas szóstych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku – Białej.

Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań matematycznych, motywowanie do osiągania sukcesów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki, a także budowanie wysokiej samooceny.

Do I etapu konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas szóstych i siódmych. Każdy z nich zmagał się z obliczeniami na liczbach naturalnych, potęgach, ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

Klas szóstych:

I miejsce – Julian Hańderek kl.VI A

II miejsce – Filip Fijak kl. VI A

Klas siódmych:

I miejsce – Wiktor Stroński kl. VII A

II miejsce – Nikodem Karla kl. VII A

III miejsce – Aleksandra Ogórek kl. VII A

Gratulujemy laureatom!

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele matematyki: p. R. Kwapisz, p. B. Woźniak i p. E. Mastalerz.

II edycja „RACHMISTRZA” za nami

Dnia 9 czerwca 2021 roku odbył się II SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „RACHMISTRZ” dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 24 w Bielsku – Białej.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań matematycznych, motywowanie do osiągania sukcesów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki, a także budowanie wysokiej samooceny.

Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas szóstych. Każdy z nich zmagał się z obliczeniami na liczbach naturalnych, potęgach, ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

I miejsce – Wiktor Stroński kl. VI a i Filip Zieliński kl. VI a

II miejsce – Oliwia Kataszczenko kl. VI a, Aleksandra Ogórek kl. VI a i Janina Przepiórka kl. VI a

III miejsce – Colleen Hampel kl. VI a, Paulina Bąk kl. VI b i Maciej Tokarz kl. VI b.

I edycja „RACHMISTRZA” za nami

Dnia 10 grudnia 2019 roku odbył się I SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „RACHMISTRZ” dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 24 w Bielsku – Białej.

Do I etapu konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas szóstych. Aby uczeń mógł zakwalifikować się do finału, musiał bezbłędnie wykonać obliczenia na liczbach naturalnych, potęgach, ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

Do eliminacji finałowych, które odbyły się 26 lutego bieżącego roku, przystąpiła grupa 15 uczniów.

I miejsce – Marta Więcławek kl. VI a

II miejsce – Paulina Pomorska kl. VI b

III miejsce – Martyna Kubica kl. VI a i Maksym Juraszek kl. VI a

Gratulujemy laureatom!

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele matematyki: p. B. Woźniak i p. E. Mastalerz.