Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wycieczka klas IIa i III

28-05-2024 17:45 Rok szkolny 2023 /2024

28 maja klasy 2a i 3 wybrały się na wycieczkę do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Z wielkim zaangażowaniem dzieci wzięły udział w warsztatach BAJTEL SZYCHTA. Mogły wówczas poczuć zalążek pracy górnika w kopalni. Po otrzymaniu odpowiedniego stroju oraz sprzętu dzielnie walczyły ze ścianą kopalni, wyrąbując węgiel, przerzucając go w wyznaczone miejsce, piłowały metodą „moja – twoja” oraz podejmowały próbę skręcenia rur. Zabawy było co niemiara, a uśmiech na twarzach dzieci potęgowały umorusane pyłem węglowym twarze współtowarzyszy zabawy. Ponadto dzieci odbyły krótką podróż kolejką w podziemiach kopalni, podjęły próbę przedostania się wąskimi korytarzami oraz miały okazję przeprowadzić zaimprowizowaną akcję ratunkową.