Wycieczka do Krasiejowa

20-05-2024 21:29 Rok szkolny 2023 /2024

W dniu 20.05.2024 r. uczniowie klasy: 6a oraz 8a udali się na wycieczkę do Krasiejowa. W nowoczesnym Parku Nauki i Ewolucji Człowieka stali się uczestnikami fascynujących przemian i dołączyli do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów. Poznali zawiłą historię naszych przodków. Następnie na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzając 300- metrowy tunel, udali się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznali kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byli świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Kolejnym etapem wycieczki była ścieżka prowadząca przez teren wyrobiska o długości około 1,5 km. Wzdłuż ścieżki poznawali rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Trasa ta wiodła przez wykopaliska paleontologiczne, które prowadzone były na terenie Krasiejowa. W kinie 5D doznali innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych.

Pogoda w tym dniu dopisała, humory też, a cały autobus w drodze powrotnej rozbrzmiewał zarówno śpiewem jak i wspólnymi rozmowami.