Warsztaty edukacyjne „Woda w życiu człowieka”

17-05-2024 17:56 Rok szkolny 2023 /2024

Dnia 17 maja br. klasa 4 wraz z wychowawcą panią Ewą Mszycą oraz nauczycielem przyrody Panią Beatą Baron-Bożek udała się do Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekosynteza” w Bielsku-Białej na warsztaty edukacyjno – przyrodnicze „Woda w życiu człowieka”. Celem warsztatu było promowanie postaw proekologicznych i odpowiedzialnego podejścia do korzystania z wody. Poznanie roli wody w życiu człowieka i znaczenia wody w środowisku oraz rozbudzenie ciekawości badawczej uczniów i zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania wody. W części terenowej warsztatów, uczniowie, wyposażeni
w konieczny sprzęt do pobierania próbek udali się do pobliskiego zbiornika wodnego, z którego pobrali próbki. W części doświadczalnej uczniowie z pomocą zestawu edukacyjnego do badania wody przeprowadzali analizę pobranych próbek. Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali butelkę wielokrotnego użytku z filtrem węglowym, aby na co dzień korzystać z wody niebutelkowanej, dzięki temu przyczynią się do zmniejszenia ilości zużywanego plastiku.