06-06-2024 19:33 Rok szkolny 2023 /2024

6 czerwca b.r. w naszej szkole odbył się VII Regionalny Konkurs Historyczny „Kocham Polskę” pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Organizatorem konkursu była nasza szkoła we współpracy z IPN.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów z 18 szkół.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klas I – IV:

I miejsceMichał Kosek
                  (Szkoła Podstawowa nr 18 im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku – Białej)

II miejsce Tomasz Bryja
                   (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Józefa Drożdża w Bielsku – Białej)

III miejsceAdam Dorczak
                     (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka
                      Szkoła Podstawowa w Trzebini)

Wyróżnienia:

Maria Ucińska (Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna im. Kazimierza Brodzińskiego w Bielsku – Białej)

Henryk Hankus (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku – Białej)

Wojciech Wilczak (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Józefa Drożdża w Bielsku – Białej)

Kategoria klas V – VIII:

I miejsce  – Paweł Wnętrzak
                   (Zespół Szkół w Gilowicach Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki)

II miejscePiotr Śliwa
                   (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Twardorzeczce)

III miejsceFilip Krywult
                     (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach)

Wyróżnienia:

Jakub Marczewski (Szkoła Podstawowa nr 31 im. Jana Kochanowskiego w Bielsku – Białej)

Jaromir Sroka (Zespół Szkół w Gilowicach Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki)

Hubert Barcik (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rychwałdzie)

Kamil Kochanowski (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Józefa Drożdża w Bielsku – Białej)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!