Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Szkolna Spartakiada Sportowa

29-05-2024 19:49 Rok szkolny 2023 /2024

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 29 maja 2024r odbyła się Szkolna Spartakiada Sportowa. Wzięli w niej udział uczniowie klasy I – VIII. Organizatorem imprezy byli nauczyciele wychowania - fizycznego: p. Ewa Mszyca, p. Adam Dusza.

Początek Spartakiady, to przywitanie uczestników, zapoznanie z ceremoniałem igrzysk olimpijskich. Następnie uczniowie rywalizowali w wybranych konkurencjach zwinnościowo – sprawnościowych tj. rzuty do celu małymi piłeczkami, strzały na bramkę w unihokeju, wyścig zakończony rzutem do bramki, gra zespołowa: „Dwa ognie usportowione”, turniej koszykówki. Rywalizacja odbywała się w obrębie następujących kategorii wiekowych: klasy: 1a,1b   2a,2b   3a4a   5a,6a   7a,7b,8a. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem przystąpili do zadań, które dostarczyły sporej dawki emocji. Wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną, zręcznością, a także umiejętnością pracy w grupie.   Po intensywnej rywalizacji zakończyliśmy zmagania. Zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy, piłki do siatkówki.

Część artystyczną podczas rozdania nagród uświetnił występ taneczny uczennic ze szkolnego koła tanecznego. 

Sukcesy indywidualne w poszczególnych kategoriach sportowych:

Bieg na dystansie 300 m w kategorii chłopców z klas 1-3

1 m-sce Dominik Szczurko

2 ms-ce Szymon Piesh

3 m-sce Olaf Brzeziński

Bieg na dystansie 300 m w kategorii dziewcząt z klas 1-3

1 m-sce Pola Legień

2 m-sce Emilia Krzempek

3 m-sce Lena Kamińska

Bieg na długim dystansie w kategorii chłopców z klas 4-6

1 m-sce Wiktor Myrlak 

2 m-sce Michał Gacek   

3 m-sce Adrian Gancarczyk 

Bieg na długim dystansie w kategorii dziewcząt z klas 4-6

1 m-sce Anna Magnes                      

2 m-sce Zuzanna Strypling

3 m-sce Aleksandra Urbańska

Bieg na długim dystansie w kategorii chłopców z klas 7-8

1 m-sce Marek Gerula  

2 m-sce Paweł Sitarz 

3 m-sce Wojciech Bisztyga 

W turnieju trójek koszykarskich chłopców starszych:

I m-sce: Marek Gerula, Wojciech Bisztyga, Krzysztof Baran

II m-sce: Dawid Augustyniak, Wiktor Myrlak, Wojciech Urbański

III m-sce: Oliwier Klewiado, Eryk Lipiński, Filip Wojtaszewski

W turnieju dwójek siatkarskich dziewcząt starszych:

I miejsce: Natalia Żebrowska, Wiktoria Izmajłowicz

II miejsce: Karolina Bizoń, Julia Rączka

III miejsce: Nina Fijak, Zuzanna Laszczak