Sukces naszych uczniów w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

16-02-2024 9:50 Rok szkolny 2023 /2024

16 lutego br. w Oddziale Biura Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Żywcu odbył się II etap XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Tegoroczne hasło to : „Ssaki Polski”.

Głównym celem konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy, dotyczącej parków krajobrazowych Polski, a także poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska.

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w składzie: Aleksandra Urbańska z kl. 6a, Michał Pawicki z kl. 6a oraz Filip Fijak z kl. 8a. Konkurs składał się z dwóch części. Na początku uczniowie mieli za zadanie prawidłowo odgadnąć nazwy 10 zaprezentowanych na zdjęciach ssaków. W drugiej części uczniowie wypełniali test. Składał się on z dwóch części: pierwszej ogólnej, dotyczącej wiedzy z zakresu podstawy programowej dla klas IV- VIII szkoły podstawowej z biologii i geografii oraz drugiej, parkowej. Nasza szkoła reprezentowała Park Krajobrazowy Beskidu Małego. Uczniowie, uzyskując największą ilość punktów w obrębie danego parku i zdobywając I miejsce, zakwalifikowali się do III  etapu - wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu w Będzinie.

Gratulujemy!