Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Śladami polskich artystów malarzy- Aleksander Gierymski, mistrz realizmu

17-06-2026 15:18 Rok szkolny 2025/2026

Podsumowanie X  Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Śladami polskich artystów malarzy- Aleksander Gierymski, mistrz realizmu”.
17 czerwca 2026 roku w naszej szkole, Sp nr 24 im Tadeusza Kościuszki, nauczyciel plastyki pani Beata Lekki oraz zaproszona jako Gość Specjalny, artystka malarka pani Ewa Partyka z Targanic dokonały podsumowania konkursu i wręczenia nagród reprezentantom  bielskich szkół podstawowych. W tegorocznej edycji uczestniczyli
reprezentanci siedmiu szkół : Sp nr 24 im. Tadeusza Kościuszki, jako organizator,
SP nr 4 im. Emilii Plater,
SP nr 13 im. Władysława Jagiełły,
SP nr 18 im.Cypriana Kamila Norwida,
SP nr 25 im. Księdza Jana Twardowskiego,
SP nr 30 ul. Mazańcowicka w Komorowicach Śląskich
SP nr 31 im. Jana Kochanowskiego

Komisja Konkursowa : Beata Lekki, Katarzyna Golicz, Ewa Partyka wyłoniła nagrodzonych i wyróżnionych:
Miejsce I zajęły ex aequo Julia Wasilewska z klasy 8A ( Sp nr 24)
za pracę inspirowaną ,,Pejzaż nad rzeką”, oraz Zuzanna Garncarczyk z klasy 7 A ,, Wieczór nad Sekwaną” ( SP nr 13)
Miejsce II zajęła Emilia Korcz z klasy 7A ,, Pomarańczarka”( SP nr 31)
Miejsce III zajęła Aleksandra Omorczyk z klasy 7A ,,Święto Trąbek”
( SP nr 4)
Wyróżnienia dla Pauliny Gurgul z kl. 8 ,, Dziewczyna z Bronowic”
( SP nr 25), Marii Kłaptocz  klasa 6 ,,Pomarańczarz”,
Alicja Kamińska klasa 7 A ,, Trumna chłopska”
Gratulujemy Wszystkim uczestnikom i już dzisiaj zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

W trakcie spotkania, zorganizowano dla przybyłych warsztaty plastyczne w formie heppeningu ,, Spójrz inaczej, na swoje prace”, gdzie w ramach działań plastycznych, uczniowie sami tworzyli kolaż wykonany z powstałych prac. Zaproszona artystka pani Ewa

Partyka opowiedziała na przykładzie swoich prac plastycznych,
na czym polega jej twórcza aktywność. Zaprezentowała i omówiła uczniom wystawę niektórych swoich prac. Dziękujemy z całego serca, za wspaniałą postawę i twórczą inspirację.
Podczas działań twórczych uczeń odkrywa swoje mocne i słabe strony. Rozbudzana jest w nim wyobraźnia i kreatywność, poczucie
sprawczości, pewności siebie. Twórczość, może pomóc młodej osobie w rozwiązywaniu problemów, radzeniu sobie ze zmianą
i ograniczeniami, pomaga również w ćwiczeniu zdolności nieszablonowego myślenia. Szeroko pojęta edukacja plastyczna jest kluczowym elementem wspierającym wszechstronny rozwój dziecka na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, poznawczej oraz społecznej. Dla dzieci i młodzieży sztuka nie jest jedynie celem samym w sobie, lecz przede wszystkim naturalnym językiem ekspresji i narzędziem do poznawania otaczającego świata.