Międzynarodowy Dzień Lego

19-02-2024 10:17 Rok szkolny 2023 /2024

28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lego. Klasy I – III ten dzień świętowały 19 lutego ze względu na wcześniejsze ferie zimowe. Uczniowie tworzyli duże i małe projekty, według instrukcji i własnej wyobraźni. Poza świetną zabawą, Lego rozwija również wiele obszarów, takich jak: koncentracja uwagi, sprawność manualna i koordynacja ruchowa, wyobraźnia i kreatywność, cierpliwość i wytrwałość, rozróżnianie kolorów, czytanie, liczenie i logiczne myślenie. Nic dziwnego, że niezwykłe właściwości tych małych, kolorowych elementów łączą pokolenia i sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na całym świecie.