Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie

25-09-2023 18:35

W dniu 25.09.2023r. klasy 7a, 7b, 8a pod kierownictwem nauczyciela fizyki, Pani Alicji Faber- Klinowskiej, udali się na Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie. Uczniowie uczestniczyli w trzech interdyscyplinarnych wykładach z pokazami eksperymentów pt.:

I: Elektryczność

II: Inżynieria materiałowa

III: Ogień- magia, chemia i alchemia.

Uczniowie osobiście brali udział w eksperymentach. Wykazali się dużą aktywnością. Tematyka była skorelowana z Podstawą Programową fizyki i chemii w szkole podstawowej. Warsztaty dofinansowane zostały przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.