Wycieczka klasy IIb

06-06-2024 13:26 Rok szkolny 2023 /2024

6 czerwca uczniowie kl. 2b wybrali się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i Legendii w Chorzowie. Najpierw udali się do ogrodu zoologicznego, gdzie wysłuchali wielu ciekawych historii o zwierzętach tam zamieszkujących. Dzięki pani przewodnik dzieci poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych sfer klimatycznych świata. Dowiedziały się również, jaką ważną funkcję pełnią ogrody zoologiczne jako placówki edukacyjne oraz ekologiczne w zakresie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Zwiedzanie ogrodu okazało się nie lada przeżyciem dla dzieci.

Następnie dzieci udały się do Legendii, Śląskiego Wesołego miasteczka, gdzie czekały ich kolejne atrakcje. Uczestnicy mieli okazję przejechać wagonikami przez magiczny świat Bazyliszka. Przygoda rozpoczęła się w pokoju Gildii Łowców Potworów, gdzie dzieci zostały wyposażone w broń strzelającą wiązkami laserowymi, a ich zadaniem było pokonanie potworów i przeszkód. Kolejną atrakcją była przejażdżka łodzią przez “Diamentową rzekę”.  Łódź płynęła po torze imitującym magiczną górską rzekę z dwóch wież. Każda przejażdżka w dół rzeki kończyła się wesołymi okrzykami, piskami i śmiechem, ponieważ nie było nikogo, kto nie zostałby ochlapany wodą. Dzieci spełniły również swoje marzenia o podniebnych lotach. Wystarczyło, że wsiadły na pokład samolotu Dream Flight Airlines i wzniosły się w błękitne przestworza. Największą jednak atrakcją okazała się Dolina Jagi. Dzieci wyruszyły na wyprawę rwącym potokiem w miedzianym kociołku Jagi.  Tak im się podobało, że dwukrotnie przemierzyły trasę Jagi. Cudownie było zobaczyć szczęście, radość i uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Polecamy wszystkim!