Wycieczka klas siódmych do Krakowa

25-03-2024 16:19 Rok szkolny 2023 /2024

Dnia 25.03. br. klasy siódme pod opieką wychowawców, Pani Beaty Baron-Bożek i Pana Adama Duszy oraz Pani Ilony Kowalik udały się na tematyczną wycieczkę do Krakowa pt.: „Śladami Tadeusza Kościuszki”. Główny celem wycieczki było rozwijanie postawy patriotycznej uczniów oraz kształtowanie zainteresowań kulturą i historią własnego kraju. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzali Kraków śladami patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki, takimi jak: Katedra Wawelska, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunt, Kościół Mariacki, Rynek i Sukiennice. Pod sarkofagiem Naczelnika uczniowie złożyli wiązankę kwiatów z napisem "Patronowi od Szkoły Podstawowej nr 24 w Bielsku-Białej". Na Rynku przy tablicy Tadeusza Kościuszki wypowiedzieli na głos słowa przysięgi.