Udział pocztu sztandarowego szkoły w miejskich uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

03-05-2024 15:41 Rok szkolny 2023 /2024

3 maja 2024r. poczet sztandarowy szkoły w składzie: Julian Hańderek, Nikola Hankus, Zuzanna Lewandowska, Ksawery Maciejny, Danuta Magnes i Nadia Mrowicka wziął udział w miejskich uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

O godz. 11.00 uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w katedrze św. Mikołaja, a następnie wzięli udział w przemarszu Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, policji, straży pożarnej, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich oraz pocztów sztandarowych z katedry św. Mikołaja na plac Wojska Polskiego, gdzie odśpiewany został hymn państwowy i wciągnięto na maszt flagę państwową. Następnie wszyscy wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta Bielska – Białej pana Jarosława Klimaszewskiego oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich.

Mogliśmy także podziwiać defiladę Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego Wojska Polskiego z Bielska – Białej a także zaprzysiężenie uczniów bielskich szkół mundurowych.

Serdecznie dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły w tych pięknych patriotycznych uroczystościach.