Tradycje Kościuszkowskie w moich oczach - ogólnopolskie konkursy

10-11-2023 18:47

W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskich konkursach: literackim i plastycznym nt. Tradycje Kościuszkowskie w moich oczach zorganizowanych przez Polską Fundację Kościuszkowską.

Werdykt w obu konkursach zapadł we wrześniu br.

Oto wyniki konkursów:

- konkurs literacki w kategorii 12-15 lat:

I miejsce - Julian Hańderek, kl. VIII, pod kierunkiem pani Anety Rymarczyk

II miejsce - Mateusz Stokłosa, kl. VII b, pod kierunkiem pana Macieja Klibera

wyróżnienie - Wiktor Stroński, absolwent, pod kierunkiem pana Macieja Klibera

- konkurs plastyczny w kategorii 11-14 lat:

I miejsce - Oliwia Nowak, kl. VII a, pod kierunkiem pani Beaty Lekki.

Wręczenie nagród nastąpiło w naszej szkole podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk naszych gości: pana Jana Dąmbrowskiego - powstańca warszawskiego oraz pani Zofii Lamers - przedstawicielki stowarzyszenia "Rodzina Katyńska".