Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL dla klas 7-8.

24-04-2024 22:51 Rok szkolny 2023 /2024

24 kwietnia 2024 r. w ramach obchodów “Dni Języków Obcych” w naszej szkole, jako wydarzenie towarzyszące odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach DACHL.Uczniowie klas 7-8 zgłosili swoją chęć wzięcia udziału w konkursie u nauczyciela języka niemieckiego. Po otrzymaniu materiałów przystąpili do napisania testu wyboru z zakresu kultury, architektury, gospodarki i polityki Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów z klasy 7a.

I Miejsce Jakub Miklusiak, kl.7a

II Miejsce Kamil Ziober, kl.7a

III Miejsce Amelia Michałek, kl.7a

Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pomoce do nauki języka niemieckiego, jak również słodki upominek związany z krajami niemieckojęzycznymi.

Pozostali uczniowie, którzy nie zajęli miejsc w konkursie:

Oliwia Nowak kl.7a

Marek Gerula, kl.7a