Szkolny Konkurs Prozy

27-11-2023 18:51

27 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Prozy w kategorii klas I-III pod hasłem: „Mój ulubiony bohater książki”. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytacji prozy, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Organizatorami konkursu były panie: Grażyna Kurtok i Paulina Gara.

Główne cele konkursu to: popularyzacja czytelnictwa, zainteresowanie dzieci opowiadaniami, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, prezentacja umiejętności uczniów oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów- po trzech uczniów z każdej klasy wyłonionych drogą eliminacji klasowych. Recytację prozy oceniano stosując czterostopniową skalę (1–5p). Na ocenę miały wpływ następujące elementy: stopień opanowania utworu, dykcja, interpretacja utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne (strój, rekwizyty, mimika, gesty).

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: p. Renata Kraciuk- dyrektor szkoły, p. Izabela Kaszuba- nauczyciel muzyki i bibliotekarka oraz p. Katarzyna Krysta- nauczyciel współorganizujący proces kształcenia.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I miejsce - Jagoda Steckel, Antoni Kastura

II miejsce - Igor Śniadkowski, Namir Krzyżak

III miejsce - Zuzanna Jagiełło

Wyróżnienia przypadły następującym uczniom: Marta Tokarz, Adam Cader, Nina Maderska, Dominik Szczurko, Julia Skowron

Równolegle odbywał się konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim było zaprezentowanie ulubionego bohatera książki.

Organizatorem konkursu plastycznego były panie: Paulina Gara i Grażyna Kurtok. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania ze względu na wysoki poziom prac plastycznych.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Aria Szlachetka, Jan Gieleciak

II miejsce - Pola Legień, Michalina Legień

III miejsce - Karol Hetnał

Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Gostyński, Diana Luszczak, Natalia Grossy

Wyróżnione prace można podziwiać na wystawie na dolnym korytarzu!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie prozy i plastycznym, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na kolejne konkursy!