Światowy Dzień Jabłka

01-10-2024 21:59 Rok szkolny 2024/2025

1 października 2024 roku obchodzono w klasach I-III Światowy Dzień Jabłka.

W tym dniu wszystkie dzieci zjadały na drugie śniadanie jabłka.

Odbył się również na blogu kaligraficznym, prowadzonym przez panią Grażynę Kurtok, konkurs pod hasłem: "O zdrowie dbamy, wszyscy jabłka chętnie zjadamy”.

Zadaniem dzieci było sfotografowanie potrawy z jabłek, wykonanej w domu oraz napisanie kilku zdań na temat: "Dlaczego Waszym zdaniem warto jeść jabłka”?

Klasa pierwsza miała ułatwione zadanie- wystarczyło podpisać jednym wyrazem nazwę potrawy.

Wszystkie dzieci z klas I-III spisały się na medal!

Chętnie podzieliły się zdjęciami potraw, wykonanych samodzielnie lub z pomocą rodziców.

A co można według Was zrobić z jabłek?

Oj bardzo wiele: szarlotkę, kompot z jabłek, ciastko z jabłkiem, racuchy, ryż z jabłkami, jabłko pieczone w piekarniku, zdobione czekoladą, mus jabłkowy, sok z jabłek, naleśniki z jabłkami, przystawkę z jabłkami i orzechami, pieczone jabłka z dżemem, żurawiną i pestkami dyni, jabłecznik, jabłka w cieście francuskim.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie pomysły! Życzymy smacznego!