20-10-2023 18:46

20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybili rodzice uczniów klas pierwszych, oraz klasy drugie wraz z wychowawczyniami. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy czwartej. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły – Pani Renata Kraciuk. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem – testem przygotowanym przez starszych kolegów. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Do zadań, które mieli wykonać uczniowie, należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, wiedza na temat ojczyzny, patrona szkoły oraz ruchu drogowego. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwsze legitymacje szkolne, wręczone dzieciom przez Dyrekcję Szkoły i Wychowawców.