29-11-2023 18:52

W dniu 29 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I a i I b na czytelników. Spotkanie połączone było z promocją kolejnej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, z zasadami wypożyczania i zwrotu książek. Podczas spotkania miała miejsce pogadanka, w czasie której dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach i o roli książek w życiu człowieka. Uczniowie mieli także okazję wykazać się znajomością literatury dziecięcej, biorąc udział w quizie, dotyczącym tytułów bajek i wierszyków
Każdy z uczniów otrzymał „Dyplom Pasowania na Czytelnika” i pamiątkową zakładkę do książki oraz wyprawkę czytelniczą w skład której wchodzi:

- „Wnuczka dla antykwariusza” – książka Justyny Bednarek

- „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” - poradnik dla rodziców i opiekunów, mówiący o korzyściach wspólnego czytania z dziećmi, zawierający także zbiór rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Na koniec spotkania uczniowie mogli wypożyczyć wybrane przez siebie książeczki.