Mistrz Pamięci Liczby PI

14-03-2024 16:17 Rok szkolny 2023 /2024

Nie wszystkie liczby mają swoje święto, ale ta jest wyjątkowa. Dnia 14 marca obchodzone jest święto liczby π (pi), a od 2019 roku tego samego dnia świętuje także królowa nauk - matematyka.

Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Z tej okazji w naszej szkole, właśnie 14 marca tego roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny – „Mistrz Pamięci Liczby Pi”. Celem konkursu jest rozwijanie pamięci i umiejętności koncentracji oraz pasji, zainteresowań i kompetencji matematycznych uczniów.

W konkursie wzięli udział: Jaśmina Kozak, kl. 5; Zuzanna Strypling, kl. 5; Hanna Wójcik, kl. 5; Aleksandra Urbańska, kl. 6; Wiktoria Flasz, kl. 7B; Mateusz Stokłosa, kl. 7B.

Zadaniem uczestników było zapamiętanie i zapisanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została Hanna Wójcik z klasy 5, która osiągnęła imponujący wynik. Hania zapamiętała aż 119 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Tym samym otrzymała tytuł Mistrza Pamięci Liczby Pi. Została uroczyście udekorowana medalem, zaprojektowanym przez ucznia kl. 8A – Szymona Stryplinga. Szymon wydrukował medal na drukarce 3D.

Hani gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na polu matematycznym.

Organizatorzy konkursu: nauczyciele matematyki – p. Renata Kwapisz, p. Edyta Mastalerz, p. Bogusława Woźniak.