Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Dzień zdrowia

08-06-2026 11:53 Rok szkolny 2025/2026

8 czerwca w  naszej szkole odbył się  Dzień Zdrowia, w którym aktywnie uczestniczyły klasy od I-VIII, oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola.  Był to dzień pełen energii, uśmiechu i cennych informacji o tym, jak dbać o swoje ciało i umysł. Uczniowie młodszych i starszych klas podeszli do tematu niezwykle kreatywnie. Każda z klas (od I-VII) przygotowała i zaprezentowała wyjątkową piosenkę o tematyce zdrowotnej. Śpiewaliśmy o witaminach, sporcie i radości z aktywnego spędzania czasu.

Klasa IIIb oprócz piosenki przygotowała inscenizację słynnego wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Młodzi aktorzy zebrali brawa, przypominając nam, jak ważna w dążeniu do celu jest współpraca i wspólny wysiłek.

Najstarsi uczniowie zamiast piosenki wzięli udział w specjalnie zaaranżowanym, inscenizowanym wywiadzie ze szkolnym pedagogiem. Rozmowa dotyczyła dobrostanu – ósmoklasiści dyskutowali o tym, czym on tak naprawdę jest w naszym codziennym życiu, jak dbać o zdrowie psychiczne, jak radzić sobie ze stresem, oraz jak zachować balans. To była niezwykle dojrzała i potrzebna lekcja dla nas wszystkich.

W ramach promocji „fit” nawyków i zdrowego odżywiania, na koniec wydarzenia każdy uczeń otrzymał smaczny upominek. Były to zdrowe batoniki z ziarnami zbóż i bakaliami, które udowodniły, że przekąski mogą być jednocześnie słodkie, smaczne i pełne witamin!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a wychowawcom za pomoc w przygotowaniach. Pamiętajmy o zdrowych nawykach nie tylko od święta, ale każdego dnia!