Dzień Niezapominajki

13-05-2024 21:39 Rok szkolny 2023 /2024

13 maja br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień NiezapominajkiŚwięto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, otwarciu na potrzeby drugiego człowieka. Dlatego też mówimy dzisiaj o akcjach charytatywnych, podejmowanych przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły w ramach akcji „POLA NADZIEI 2024”. Podczas trzech kiermaszy: Jesiennego Kiermaszu Ciast, Kiermaszu Świątecznego oraz Wiosennego Kiermaszu Ciast zebraliśmy wspólnie 3858,00 zł. Cały dochód przekazany został na działalność stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów (projekty kartek świątecznych, pieczenie ciast, wykonywanie kartek świątecznych dla podopiecznych hospicjum) oraz rodziców (pieczenie ciast) udało się nam osiągnąć wymienioną wcześniej kwotę. Na szkolnej gazetce, poświęconej działaniom w ramach akcji POLA NADZIEI, zamieszczone są dwa dyplomy z podziękowaniami dla Joanny Wawrzeczko, Mariki Czernek, Julii Czerniakowskiej i Nadii Pudełek za wykonanie stroików oraz kartek świątecznych dla pacjentów Hospicjum im. Jana Pawła II. Kolejne podziękowania dla Ani Magnes, Joanny Wawrzeczko, Mariki Czernek za wspólne kolędowanie i odwiedziny z programem artystycznym, aby umilić czas osobom przebywającym w hospicjum. Uczniowie naszej szkoły wspierają również działalność akcji charytatywnej ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ, w ramach której wykonane zostały palmy wielkanocne, a dochód ze sprzedaży w kwocie 800,00 zł. zasilił konto organizacji.

Równie ważny wymiar tego święta to istota dbania o nasze środowisko. Tego dnia promuje się szczególnie walory polskiej przyrody i przypomina o potrzebie jej ochrony. Na lekcje wychowawcze przygotowane zostały pomysły na małe niespodzianki dla najbliższych, m.in.: kolorowanki z kwiatami, niezapominajkowe przypominacze, zakładki do książek, „komplementownik” z karteczkami do odrywania czy niezapominajkowe liściki.

Zapraszamy do fotorelacji.