Dni Języków Obcych

12-04-2024 14:05 Rok szkolny 2023 /2024

W dniach 10-12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Języków Obcych. Nasze szkolne korytarze zostały ozdobione flagami i banerami z motywami barw narodowych różnych krajów.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali podstawowe zwroty w wielu językach. Dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących języków obcych oraz tradycji naszych sąsiadów. Rozwiązywane były również quizy językowe sprawdzające wiedzę o krajach i językach naszego kontynentu. Dzięki obchodom Dni Języków uczniowie upewnili się, że znajomość języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć granice oraz przy okazji dobrze się bawić. Celem wszystkich zajęć było uświadomienie jak ważna jest znajomość języków obcych.

W klasach 7 na języku niemieckim dzięki zaangażowaniu uczniów i przychylności rodziców mogliśmy zorganizować lekcje kulturowo-kulinarne.

Klasa 7a przygotowała i degustowała fondue z alpejskiej czekolady wraz z owocami, natomiast klasa 7b szukała odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się dziury w żółtym serze. Oczywiście degustowaliśmy wspólnie szwajcarski ser pochodzący z Doliny Emmental.

W piątek 12 kwietnia kl. 8 przygotowała na języku niemieckim sałatkę ziemniaczaną, czyli Kartoffelsalat. Przysmak Niemców i charakterystyczna potrawa dość łatwa do przygotowania z ziemniaków, ogórków kiszonych i gotowanych na twardo jajek oraz przypraw: soli, pieprzu. Wspólne zmagania kulinarne i późniejsza degustacja sprawiły, że mogliśmy spróbować namiastki kuchni niemieckiej:-)

Poprzez gry, zabawy językowe oraz aktywności związane z kulturą brytyjską i niemiecką uczniowie rozwijają kompetencje kulturowe, a także podnoszą swoje umiejętności językowe.