„Bądź i Ty bezpieczny”

07-11-2023 18:46

W dniu 7 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbyło się w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Organizatorami przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Warsztaty miały na celu przede wszystkim edukację dzieci, które poprzez zabawny i ciekawą formę poznawały przepisy i zasady ruchu drogowego.

Promowano używanie elementów odblaskowych, które podnoszą bezpieczeństwo uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć film dla dzieci pod tytułem „Jak być bezpiecznym” oraz zobaczyć przedstawienie teatralne poruszające kwestie bezpiecznej drogi do szkoły. Starsi uczniowie z Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Przemysłowego przygotowali pokaz odzieży z najnowszymi trendami mody odblaskowej. Na koniec przygotowano zabawy i konkursy z nagrodami. Każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz słodkie niespodzianki.